W związku z przystąpieniem do centralizacji podatku od towarów i usług VAT faktury wystawiane na rzecz Gminy Sztabin od dnia 1 stycznia 2017 roku muszą zawierać następujące dane:

Płatnik - Gmina Sztabin, ul. Augustowska 53, 16-310 Sztabin, NIP: 846-159-78-91, Odbiorca - Urząd Gminy Sztabin, ul. Augustowska 53, 16-310 Sztabin.

Gościmy

Odwiedza nas 142 gości oraz 0 użytkowników.

Kolędowanie 2017W poświąteczny wieczór grudniowy z radością wyruszyliśmy do Jamin, aby wspólnie kolędować Nowonarodzonemu Jezusowi. Przy żłóbku, który już po raz trzeci nas jednoczył, zebrali się wszyscy, którzy odczuli potrzebę spędzenia czasu w radosnej, świątecznej atmosferze. Korowód kolędników, któremu przewodził Orszak trzech króli jadących na koniach skierował się pod żłóbek, gdzie wspólnie odśpiewaliśmy kolędę, a następnie udaliśmy się pod scenę, gdzie odbyła się dalsza część spotkania. Przy składaniu życzeń i łamaniu się opłatkiem nie obyło się bez wzruszeń i serdecznych uścisków. Czas Bożego Narodzenia jest czasem niezwykłym, gdzie w niepamięć idą wszelkie urazy, żale i pretensje, a w nas pozostaje jedynie to co dobre, szlachetne i prawdziwe. Na tą niezwykłość świąt składa się tajemnica miłości Boga do ludzi, którą co roku odkrywamy z takim samym zaskoczeniem i wdzięcznością.

Podczas tego spotkania każdy z nas ponownie odnalazł sens świąt i zwolnił na chwilę, by ujrzeć to co najważniejsze. W ten chłodny zimowy wieczór, ogrzaliśmy się nie tylko blaskiem płonącego drewna, roziskrzonymi pięknie choinkami, lecz przede wszystkim ciepłem ludzkich serc, serdecznością i życzliwością, która promieniała od każdego z nas. Wspólne śpiewanie kolęd uzewnętrzniło naszą radość z narodzin Jezusa, oraz spotkania ze znajomymi, sąsiadami, rodziną i bliskimi. W ten niezwykły wieczór pamiętaliśmy także o tych, którzy potrzebują naszego wsparcia i pomocy. Dzięki Waszym hojnym sercom i pomocnym dłoniom, zbieraliśmy pieniądze na wodę dla dzieci w Kamerunie, które zostaną przekazane księdzu Franciszkowi. Podczas kolędowania mieliśmy okazję wysłuchać podziękowania i życzeń księdza Franciszka dla wszystkich przybyłych. Bardzo dziękujemy również księdzu proboszczowi Krzysztofowi Bronakowskiemu za wszelką pomoc, dobre rady i wsparcie przy organizacji spotkania z Wami.

Pragniemy serdecznie podziękować każdemu z Was za Waszą obecność w tym szczególnym dla nas czasie. Niezmiernie cieszy nas fakt, że z każdym rokiem widzimy jak przybywacie na wspólne kolędowanie w liczniejszym gronie wraz z rodzinami i odwiedzającymi Was gośćmi. Było nam bardzo milo gościć w tym roku po raz pierwszy Marszałka Województwa Podlaskiego Pana Bogdana Dyjuka, Starostę Powiatu Augustowskiego Pana Jarosława Śleszyńskiego, władze gminne, powiatowe oraz gości z zaprzyjaźnionej Gminy Lipsk. Bardzo byśmy chcieli, aby nasze wspólne kolędowanie wpisało się w serca każdego z Was. Mamy nadzieję, że również za rok będziecie z nami kolędować i podziwiać występy artystyczne, które w tym roku swoją obecnością uświetnili i przed nami wystąpili:

- Grupa kolędników z Jamin

- Chór parafialny z Jamin  pod przewodnictwem Jacka Kulika

- Oliwia Kalinowska - śpiew

- Chór z Augustowa pod przewodnictwem Krzysztofa Dadury

- Chór „Kaprys”

- Stowarzyszenie Aktywny Sztabin             

Dziękujemy  również Panu Leszkowi Wysockiemu, który czuwał nad oprawą dźwiękową. Wielkie podziękowania kierujemy dla Stadniny Koni w Lipowie za uatrakcyjnienie i przewodnictwo orszaku kolędników prowadzonego przez trzech króli, którzy tak jak królowie sprzed ponad dwóch tysięcy lat przybyli by pokłonić się przed maleńkim Jezusem.

Wdzięczni jesteśmy strażakom, którzy przez cały czas czuwali nad bezpiecznym przebiegiem imprezy. Mamy nadzieję ,że czas który spędziliście w Jaminach, będzie w Waszych wspomnieniach czasem radości, przyjaźni, wdzięczności i wzajemnej życzliwości. Bardzo Wam wszystkim dziękujemy i na kolejny rok składamy życzenia wszelkiej pomyślności i odnalezienia w życiu tych najważniejszych prawd jakimi są miłość, przyjaźń, dobro i wzajemne zrozumienie. Do zobaczenia za rok.

Jolanta Kapla

Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Biebrza”

Zapraszamy na stronę www.silb.pl