W związku z przystąpieniem do centralizacji podatku od towarów i usług VAT faktury wystawiane na rzecz Gminy Sztabin od dnia 1 stycznia 2017 roku muszą zawierać następujące dane:

Płatnik - Gmina Sztabin, ul. Augustowska 53, 16-310 Sztabin, NIP: 846-159-78-91, Odbiorca - Urząd Gminy Sztabin, ul. Augustowska 53, 16-310 Sztabin.

Gościmy

Odwiedza nas 157 gości oraz 0 użytkowników.

Noc Świętojańska

24 czerwca 2017 r. zebraliśmy się nad rzeką Biebrzą,by uczcić święto wigilii św. Jana Chrzciciela - potocznie zwane Nocą Świętojańska lub Sobótką, czyli poświecić wodę i odwiecznym ojców prawem połączyć tradycję i zabawę. Obrzęd poświęcenia wody przeprowadzony został przez "Św.Jana" (Wojciech Kondracki) i "Świteziankę" (Dorota Zdzichowska). Była to wielopokoleniowa impreza. Najmłodszy uczestnik miał trzy miesiące.

W tą Magiczną Noc miało miejsce wiele atrakcij, min: rytualne rozpalenie ognia, taniec Świtezianek wokół ogniska, mini spektakl czyli ballada "Świtezianka" Adama Mickiewicza w wykonaniu Doroty Zdzichowskiej i Jacentego Chmiela, symboliczne przekazanie ognia przez przedstawicieli zaprzyjażnionego z nami Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych "Biebrza" z Jamin, koncert zespołu "Chyba Ty", karaoke w wykonaniu solistów i grup mieszanych, wspólne degustowanie się bigosem przygotowanym przez panie z naszego Stowarzyszenia, rytualne puszczanie wianków na wodę. Jeden wianek został nawet wyłowiony przez zacnego młodzieńca, który wraz z towarzyszami spędzał urlop nad naszą rzeką.

Czytaj więcej na stronie Stowarzyszenia Aktywny Sztabin