W związku z przystąpieniem do centralizacji podatku od towarów i usług VAT faktury wystawiane na rzecz Gminy Sztabin od dnia 1 stycznia 2017 roku muszą zawierać następujące dane:

Płatnik - Gmina Sztabin, ul. Augustowska 53, 16-310 Sztabin, NIP: 846-159-78-91, Odbiorca - Urząd Gminy Sztabin, ul. Augustowska 53, 16-310 Sztabin.

Gościmy

Odwiedza nas 123 gości oraz 0 użytkowników.

Grupowe zdjęcieW niedzielę 5 marca w remizie strażackiej we wsi Jaziewo odbyło się spotkanie, którego celem było własnoręczne zrobienie upominków dla pensjonariuszy Domu Seniora "Zacisze". Na spotkanie stawiła się pokaźna grupa pań z pobliskich miejscowości między innymi z Jaziewa, Mogilnic, Jamin, Kopytkowa, Jasionowa, Polkowa jak również otrzymaliśmy wsparcie z Augustowa i Sztabina.

Pośród nas znalazł się również jeden pan, który dzielnie nas wspierał i dopingował do pracy. Byłam bardzo zaskoczona, że na spotkanie przybyło tak liczne grono osób, chętnych poświęcić swój wolny czas, by zrobić coś dla innych. Bardzo cieszy mnie fakt że w dzisiejszych czasach kiedy każdy z nas za czymś goni, niejednokrotnie do końca wiedząc jaki jest cel tej gonitwy, tak licznie potrafiliśmy się zjednoczyć i dać siebie innym. To bardzo budujące, że wśród nas są tacy ludzie którzy motywują nas do działania na rzecz czegoś dobrego i, że my sami potrafimy zatrzymać się i dać świadectwo temu co naprawdę ważne.

W niedzielę grono przybyłych na spotkanie osób pokazało, iż nie ważny jest pęd za materialnym dobrem lecz, że liczy się człowiek i to co dla niego robimy. Być może wiele osób uzna nasze działania za zbędne i błahe, lecz wierzę że znajdą się i tacy, którzy zrozumieją przekaz naszego spotkania. Każdy z nas bowiem na pewnym etapie naszego życia, potrzebuje serdeczności, uwagi, przyjaznego gestu, czy dobrego słowa. Póki jesteśmy młodzi nie zastanawiamy się nad upływem czasu. Gdy dopisuje nam zdrowie, jesteśmy samowystarczalni i niezależni nie myślimy o tym, że w naszym życiu nadejdzie taki czas, gdy to co teraz wydaje nam się błahostką urośnie do rangi przeszkody nie do pokonania i że wówczas będziemy potrzebować pomocy i wsparcia drugiej osoby.

Bardzo serdecznie dziękuję Stowarzyszeniu Inicjatyw Lokalnych "Biebrza" za pozyskanie środków finansowych na zakup potrzebnych materiałów, jak również za to, że tak wiele osób ze Stowarzyszenia wspomagało nas swoimi umiejętnościami w wykonywaniu upominków dla seniorów. Dziękuję wszystkim uczestnikom spotkania w Jaziewie za ich wielki zapał, chęci do pracy, miłą atmosferę i za wielkie serce, którym chcą dzielić się z tymi, którzy potrzebują życzliwości i poświęcenia im odrobiny uwagi.

Bardzo cieszy mnie też fakt, że na spotkanie przybyło najmłodsze pokolenie, które z wielkim przejęciem i zaangażowaniem tworzyło przepiękne kartki z pozdrowieniami. Oliwka, Julia i Ula bez słowa skargi przez kilka godzin kleiły, wycinały i ozdabiały karty wkładając w tą czynność całe swoje serca. To właśnie podczas takich spotkań nasze dzieci uczą się empatii, wyrozumiałości i szacunku, wyzbywają się egoizmu i zapatrzenia w siebie. Bardzo się cieszę, że w naszej okolicy jest tak wielu fantastycznych ludzi, których szlachetność otwiera niejedne drzwi. A pomysłów do realizacji mamy wiele o czym na pewno damy znać.

Niebawem, bo już 2 kwietnia część osób biorących udział w tworzeniu upominków pojedzie z nimi do Domu Seniora "Zacisze", by przekazać je osobom tam mieszkającym. Po powrocie z największą przyjemnością podzielę się z Państwem wrażeniami z tego wydarzenia. Jeszcze raz bardzo wszystkim dziękuję.

Jolanta Kapla