W związku z przystąpieniem do centralizacji podatku od towarów i usług VAT faktury wystawiane na rzecz Gminy Sztabin od dnia 1 stycznia 2017 roku muszą zawierać następujące dane:

Płatnik - Gmina Sztabin, ul. Augustowska 53, 16-310 Sztabin, NIP: 846-159-78-91, Odbiorca - Urząd Gminy Sztabin, ul. Augustowska 53, 16-310 Sztabin.

Gościmy

Odwiedza nas 64 gości oraz 0 użytkowników.

2016Tegoroczna pogoda nie sprzyjała rolnikom. Początkowo susza przyczyniła się do szybkiego dojrzewania nienarośniętego jeszcze ziarna, potem częste deszcze, a nawet ulewy mocno przeszkadzały w zbiorach. Specjalne komisje szacowały straty. W niektórych gminach naszego kraju zrezygnowano nawet z organizacji Dożynek. Były to trudne decyzje, gdyż święto to jest ukoronowaniem całorocznej pracy rolników, zatem największym świętem rolniczym w roku. Od ilości i jakości zbiorów zależy przecież nasza ludzka egzystencja, toteż już od XVI wieku Dożynki przygotowano szczególnie starannie.

Z upływem lat niektóre elementy tego święta zanikały, inne przetrwały do dzisiaj. Do najważniejszych z nich należą – wicie wieńców, zwanych także plonami, gdyż uosabiają one wszystkie zebrane produkty ziemi, dzielenie się z uczestnikami uroczystości chlebem wypieczonym z  nowego ziarna, urządzanie wystaw, występy zespołów oraz ogólna zabawa.

Czytaj więcej na stronie Centrum Biblioteczno - Kulturalnego w Sztabinie