W związku z przystąpieniem do centralizacji podatku od towarów i usług VAT faktury wystawiane na rzecz Gminy Sztabin od dnia 1 stycznia 2017 roku muszą zawierać następujące dane:

Płatnik - Gmina Sztabin, ul. Augustowska 53, 16-310 Sztabin, NIP: 846-159-78-91, Odbiorca - Urząd Gminy Sztabin, ul. Augustowska 53, 16-310 Sztabin.

Gościmy

Odwiedza nas 104 gości oraz 0 użytkowników.

FestynTo hasło przewodnie pikniku charytatywnego, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Biebrza”, który odbył się w niedzielę 14 sierpnia w parku w Jaminach. To wydarzenie było kontynuacją rozpoczętej w zeszłym roku akcji „Ratujmy kapliczki”.

Muzyka, tańce, śpiew, smaczne jedzenie - a wszystko po to, by dokończyć renowację zabytkowych kapliczek z cmentarza w Jaminach. Przybyłym gościom zapewniono wiele atrakcji.

Można było udać się na rodzinną przejażdżkę bryczką, pojeździć quadem. Natomiast najmłodsi uczestnicy festynu korzystali z przejażdżek na kucyku lub jazdy wozem strażackim.

Oprócz tego rozstawiono stoisko z wyrobami rękodzielniczymi. Zachwycały szydełkowe obrusy, obrazy wykonane haftem krzyżykowym oraz malowane farbami olejnymi, wyroby z drewna i ze stali jak i ozdoby wykonane z różnych tekstyliów. Furorę zrobiły filcowe aniołki z napisem „razem dla dobra”, które powstały specjalnie na to wydarzenie.

Nie przeszkodził nawet deszcz. Dziecięca grupa taneczna z Jaziewa prezentująca pokaz zumby, a także pokaz tańca breakdance w wykonaniu Dawida Rzepnickiego skutecznie rozgrzały chowającą się przed deszczem widownię.

Emocjom nie było końca! Niepowtarzalny klimat imprezy stworzyły przyśpiewki przy akompaniamencie akordeonu. Spontanicznie zebrała się grupa śpiewaków biesiadnych piosenek.

Należy zaznaczyć, iż do organizacji festynu dołączyły wszystkie sołectwa z Parafii Jaminy, przygotowując pyszne jedzenie. Można było zjeść potrawy z grilla, kartacze, bigos, sery domowej roboty a także wiele słodkich smakołyków, kompotów i podpiwków.

Jako gwóźdź programu wystąpił zespół z Białegostoku, który wielokrotnie gościł na festiwalach cygańskich i orientalnych w całej Polsce. Tancerki Rada Dance Art pokazem tańca cygańskiego, tańca brzucha rozgrzały publiczność do czerwoności.

Uwieńczeniem całego dnia była zabawa taneczna z zespołem „Kamrat” z Augustowa. Goście oraz wszyscy, którzy ciężko pracowali przez ostatnie dni przed festynem mogli zrelaksować się i odpocząć przy świetnym wykonaniu popularnych piosenek.

Wszystkim uczestnikom i darczyńcom dziękujemy i zapraszamy do dalszej współpracy ze Stowarzyszeniem.