III Samorządowe Forum Sołtysów Województwa Podlaskiego

Wymiana doświadczeń, rozmowy o lokalnych wspólnotach oraz konkretna dawka wiedzy – tak w skrócie można podsumować III Samorządowe Forum Sołtysów Województwa Podlaskiego, które odbyło się 8 maja 2026 roku w podbiałostockim Majątku Howieny.

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele sołtysów Gminy Sztabin:

  • pani Jolanta Pawełko – Sołtys wsi Jagłowo
  • pan Jerzy Anuszkiewicz – Sołtys wsi Ściokła

Forum miało na celu podniesienie kompetencji sołtysów jako osób pełniących funkcje reprezentacyjne wobec społeczności wiejskiej, a także wzmacnianie ich roli w integracji lokalnych środowisk. Spotkanie służyło również dalszemu rozwijaniu kompetencji i podnoszeniu kwalifikacji sołtysów, samorządowców, urzędników oraz liderów społecznych.

Wójt Gminy Sztabin wraz z sołtysami składają serdeczne podziękowania Zarządowi Województwa Podlaskiego, w szczególności Panu Bogdanowi Dyjukowi, Członkowi Zarządu Województwa, za organizację oraz zaproszenie na III Samorządowe Forum Sołtysów Województwa Podlaskiego.