Szybciej, sprawniej, wygodniej

e-usługi30 listopada 2022 roku miałem przyjemność ze Skarbnikiem Gminy Sztabin Agnieszką Truszkowską podpisać umowę z Zarządem Województwa Podlaskiego reprezentowanym przez Wiesławę Burnos i Marka Malinowskiego na projekt „Wdrożenie e-usług publicznych  w gminie Sztabin” z przeznaczeniem na uruchomienie nowego portalu samorządowego z możliwością świadczenia e-usług. Projekt umożliwi m.in. składanie wniosków, deklaracji, uzyskiwanie zaświadczeń, czy wnoszenie stosownych opłat drogą elektroniczną. Warto dodać, że nowa strona urzędu będzie przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Wsparcie w wysokości 1,15 mln zostanie przeznaczone na:

- zakup 20 szt. komputerów, klimatyzacji do serwerowni, drukarki kodów, licencji , serwerów, szkolenie dla pracowników oraz inny niezbędny sprzęt.

Składam podziękowania dla Pana Marszałka Województwa Podlaskiego Artura Kosickiego oraz dla całego Zarządu za przyznane środki, a pracownikom Urzędu Gminy Sztabin za przygotowanie wniosku.

Wdrożenie projektu wpłynie na lepszą obsługę naszych mieszkańców i lepsze funkcjonowanie urzędu.

Jarosław Karp

podpisanie umowy