Samorządowcy z regionu razem za budową drogi Augustów - Białystok

Stanowisko samorządowców10 sierpnia 2022 roku w miejscowości Sztabin spotkali się Samorządowcy w sprawie budowy bezpiecznej drogi łączącej północną część województwa z jego stolicą Białymstokiem.

Jest to wspólne stanowisko 39 samorządów z regionu.

W konferencji prasowej wzięli udział między innymi Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz, Zastępca Burmistrza Augustowa Filip Chodkiewicz, Starosta Augustowski Jarosław Szlaszyński, Starosta Sokólski Piotr Rećko, Starosta Białostocki Roman Czepe, Starosta Suwalski Witold Kowalewski oraz kilkunastu wójtów z kilku powiatów.

Droga ta może zapewnić szybki i bezpieczny dojazd do stolicy województwa. Za przebiegiem trasy Suwałki-Augustów-Białystok przemawiają względy ekonomiczne, środowiskowe, komunikacyjne, społeczne i obronne.

Decyzja w sprawie przebiegu trasy Via Carpatia ma zapaść jeszcze w tym roku.

W załączniku stanowisko samorządowców północno-wschodniej części województwa podlaskiego z dnia 28 lipca 2022 roku w sprawie budowy drogi ekspresowej na odcinku Białystok – Augustów po trasie przebiegu DK Nr 8 skierowane do Prezesa Rady Ministrów Pana Mateusza Morawieckiego.

Samorządowcy

Samorządowcy w Sztabinie