maseczkiCały świat skupia się na walce z koronawirusem. Pandemia COVID-19 jak żadne inne wydarzenie dotknęła ludzi we wszystkich zakątkach globu. Wszystkie państwa wprowadzają ograniczenia, żeby przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się choroby. Każdy z nas musi dostosować się do nowych okoliczności.

W Polsce został wprowadzony nakaz zakrywania nosa i ust w miejscach publicznych. Najwygodniejszą formą jest noszenie maseczek ochronnych.

Wychodząc naprzeciw temu obowiązkowi, a przede wszystkim w trosce o zdrowie mieszkańców naszej gminy, Wójt i Radni Gminy Sztabin podjęli decyzję o zakupie maseczek ochronnych dla wszystkich mieszkańców. W ciągu ostatnich kilku dni maseczki zostały dostarczone do wszystkich gospodarstw domowych naszej gminy.

Wójt Gminy dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w realizację tego przedsięwzięcia, a w szczególności sołtysom, strażakom OSP, pracownikom urzędu gminy.

Noszenie maseczek ochronnych w miejscach publicznych to wyraz troski o bezpieczeństwo własne i innych ludzi.

Pamiętajmy, że walka z epidemią to sprawa, która dotyczy nas wszystkich.