Nabywca - Gmina Sztabin, ul. Augustowska 53, 16-310 Sztabin, NIP: 846-159-78-91, Płatnik - Urząd Gminy Sztabin, ul. Augustowska 53, 16-310 Sztabin.

Ministerstwo Zdrowia oraz Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia w ramach projektu udostępniło w maju 2018 r. usługę dla obywateli - Internetowe Konto Pacjenta IKP.

IKP jest internetową aplikacją dostępną pod linkiem https://pacjent.gov.pl dzięki której w łatwy, szybki i bezpieczny sposób można odnaleźć informacje o swoich danych medycznych, które dotychczas były rozproszone w różnych miejscach.

Aplikacja ta jest w trakcie rozwoju, ale dzięki niej można odebrać i zrealizować e-receptę, a następnie weryfikować historię zrealizowanych recept, mając również dostęp do np. dawkowania jakie zalecił lekarz, jak i również do wykazu zakupionych leków, mamy również dostęp do historii swoich wizyt za które zapłacił Narodowy Fundusz Zdrowia.

Za pomocą tej aplikacji ankietę zdrowego stylu życia, oraz o możliwościach skorzystania z wybranych programów profilaktyki zdrowotnej. Z każdym kwartałem powiększa się funkcjonalność usługi.Wkrótce będzie można sprawdzić m.in. swoje deklaracje lekarza, pielęgniarki lub położnej podstawowej opieki zdrowotnej.

Logowanie do IKP poprzez Profil Zaufany gwarantuje pełne bezpieczeństwo danych.

Państwowa Powiatowa Inspekcja Sanitarna w Augustowie