Biblioteka

„Nasza Mała Biblioteka” to autorski projekt edukacyjny przeznaczony dla dzieci w wieku 6-9 lat, który opiera się na współpracy wydawcy z nauczycielami, bibliotekarzami, a także rodzicami. Autorem jest słoweńskie wydawnictwo KUD Sodobnost International, które od sześciu lat z powodzeniem realizuje ten projekt w szkołach na Słowenii. KUD Sodobnost International postanowiło rozwinąć swoje przedsięwzięcie, zapraszając do współpracy wydawców z innych krajów. Polskim współrealizatorem projektu zostało wydawnictwo specjalizujące się w książkach dla dzieci i młodzieży Agencja Edytorska EZOP.

Biblioteka Publiczna w Sztabinie do udziału w projekcie zaprosiła 6-latki z oddziału przedszkolnego. Chcemy przekonać dzieci, że warto czytać, bo książka to wspaniała przygoda. Zaprezentujemy sześć naszym zdaniem wyjątkowych, godnych polecenia wydawnictw. Uczestnicy projektu otrzymali „Łamigłówki Literackie”, które w sposób ciekawy i niebanalny (rebusy, krzyżówki, ćwiczenia językowe i manualne) przybliżą dzieciom fabułę książek oraz pomogą zaprzyjaźnić się z ich bohaterami.