OGŁOSZENIE O ROZPOCZĘCIU POSTĘPOWANIA ZAKUPOWEGO NA REALIZACJĘ ZADANIA PN. „REMONT DUŻEJ WIEŻY ZABYTKOWEGO KOŚCIOŁA PARAFIALNEGO P.W. ŚW. JAKUBA APOSTOŁA W SZTABINIE” W RAMACH RZĄDOWEGO PROGRAMU ODBUDOWY ZABYTKÓW

Na podstawie § 8 ust. 6  Regulamin Naboru Wniosków o dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków  ustanowionego uchwałą Rady Ministrów nr 232/2022  z dnia 23 listopada 2022 r., Gmina Sztabin zawiadamia o rozpoczęciu postępowania zakupowego na realizację zadania pn. „Remont dużej wieży zabytkowego kościoła parafialnego p.w. Św. Jakuba Apostoła w Sztabinie”.

Prowadzącym postępowanie zakupowe mającym na celu wyłonienie wykonawcy zadania jest Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Jakuba Apostoła w Sztabinie.

Dane kontaktowe:

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Jakuba Apostoła w Sztabinie

ul. Augustowska 5,

16-310 Sztabin

tel. 87 6412012.    

Dokumentacja  postępowania oraz dokumentacja techniczna znajdują się w kancelarii parafialnej.

Szczegółowy zakres robót zawarty jest w dokumentacji projektowej remontu zabytkowego kościoła parafialnego p.w. Św. Jakuba Apostoła w Sztabinie, w częściach dotyczących remontu małej wieży kościoła (Rozdz. IV pkt. 4.1 – Opis i ocena stanu technicznego. Hełmy i wieże. Rozdz. VI – Zakres i opis prac remontowych;).  Zadanie realizowane będzie na podstawie:

  • decyzji Starosty Augustowskiego nr 53/18 z dnia 26 lutego 2018 r. w sprawie zatwierdzenia projektu budowlany i udzielenia pozwolenia na budowę,
  • pozwolenia Podlaskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków nr 314/2017 z dnia 20 listopada 2017 r. na prowadzenie robót budowlanych.

Zakres robót obejmuje remontowe prace awaryjne hełmu dużej wieży kościoła, naprawę i wzmocnienie muru wieży oraz naprawę i zabezpieczenie żabek i kwiatonów wbudowanych w mury wieży i obejmuje m.in.:

  • Zdjęcie krzyża i obróbek blacharskich zwieńczenia wieży celem renowacji i dokonania napraw konstrukcyjnych i mocowanie krzyża,
  • Zdjęcie żabek betonowych z krawędzi ścian bocznych.
  • Dokonanie napraw zdegradowanego muru, poprzez wymianę częściową lub całkowitą uszkodzonych cegieł i uzupełnienie spoinowania celem uszczelnienia muru,
  • Oczyszczenie muru z nalotu i porostów.
  • Wzmocnienie muru powierzchni ścian bocznych od strony wnętrza wieży w części wierzchołkowej przez ułożenie siatek z włókna węglowego.
  • Wykonanie pokrycia hełmów wież z blachy miedzianej
  • Naprawę i zabezpieczenie żabek i kwiatonów na krawędziach hełmów wież.

Roboty prowadzone będą pod ścisłym nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

 Jarosław Karp – Wójt Gminy