piknik 2017Coroczny piknik w Jaminach przeszedł już do historii. Było kolorowo, wesoło, słonecznie i rodzinnie. Na pikniku pojawiły się całe rodziny, babcie, dziadkowie, rodzice i dzieciaki, które podchodziły do wszystkich atrakcji żywiołowo i z ekscytacją. Świętowanie rozpoczęliśmy uroczystą Mszą święta oraz poświęceniem drugiej z odrestaurowanych kapliczek. Następnie w anielskim orszaku, któremu przewodził anioł na szczudłach zostaliśmy doprowadzeni pod scenę, gdzie rozpoczęliśmy mniej oficjalną i rozrywkową część naszego pikniku. Bardzo dużo emocji w przybyłych gościach wzbudziła kolumna motocykli i możliwość przejazdu na nich, występy taneczne i wokalne. Niemałym zainteresowaniem cieszyły się stoiska z rękodziełem i kulinariami. Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Biebrza” bardzo serdecznie dziękuje Wszystkim, którzy z szacunkiem potraktowali nasze zaproszenie i przybyli, aby wspólnie z nami świętować.

Jesteśmy wdzięczni za pomoc, wkład artystyczny i uczestnictwo:

• Ks. Proboszczowi Krzysztofowi Bronakowskiemu za wsparcie duchowe i pomoc finansową naszego przedsięwzięcia
  • Chórowi parafialnemu
  • Tomkowi Suchwałko z zespołu TYTANIK
  • Motocyklistom, którzy na swoich motorach uświetnili nasz piknik, są to: Tomasz Pachucki, Dariusz Pachucki, Jarosław Czerwiński, Piotr Cwaliński, Jan Zakrzewski, Dawid Pachucki, Damian Pachucki, Adam Rudzewicz, Kazimierz Kondracki, Stefan Ramel, Jerzy Abramowicz.
  • Dziękujemy również pozostałym motocyklistom, których nazwisk niestety nie znamy ale wielki ukłon w ich stronę, bowiem wasze wielkie serca i bezinteresowna pomoc wsparły naszą działalność.
  • Prezes Stowarzyszenia Annie Matyskieła i Małgorzacie Kunda za pomysłowość oraz czuwanie nad przebiegiem i całością artystyczną pikniku
  • Pani Bożenie Klimaszewskiej za pięknie napisane i wyrecytowane wiersze oraz prezentację obrazów
  • Agnieszce Burzyńskiej i koleżankom oraz jej uczennicom za pokaz układów tanecznych Zumby
  • Weronice Matyskieła za artystyczne malowanie twarzy, bardzo cieszy nas taka postawa młodzieży
  • Zespołowi Rada Dance Art.
  • Animatorom z Białegostoku „Arkada”
  • Andrzejowi Kapla i jego drużynie za umilenie nam festynu i zachęcenie do wspólnego śpiewania
  • Krzysztofowi Joka za oprawę dźwiękową
  • Tomaszowi Chilickiemu za uwiecznienie wszystkiego na fotografiach
  • Piotrowi Godlewskiemu z małżonką za rejestrację filmową pikniku
  • Ryszardowi Koronkiewiczowi za mapę informacyjną zabytków
  • Tomaszowi Chilickiemu za tablicę informacyjną wykonaną z drewna
  • Tomaszowi i Grzegorzowi Łapszys za popcorn
  • Pani ze sklepu w Jaminach
  • Paniom i panom z obsługi grilla
  • Paniom ze stoiska z kartaczami i ciastem
  • Paniom robiącym wypieki
  • Obsłudze stoiska z rękodziełem
  • Osobom które przekazały drzewka
  • Darczyńcom którzy wsparli finansowo organizację festynu
  • Osobom które przekazały rękodzieło na nasze stoisko, są to: Renata Łuba-Kaczyńska, Martyna Skurska, Tomek Chilicki, Małgorzata Kunda, Jarosław Kozłowski, Iwona Truszkowska, Joanna Szkiłądź, Bielawska Ala i Emilka, Panie z Czarniewa, Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Biebrza” Andrzej Leszczyński, Paulina Kapla, Jamiński Zespół Indeksacyjny, Jola Kapla
  • Koleżankom i kolegom z Jamin i z Jaziewa, którzy pomagali przy stronie organizacyjnej imprezy,
  • Strażakom za zapewnienie wszystkim bezpiecznej zabawy i ochronę pikniku
  • Emilowi Ostapowiczowi, Soud Bass D’J Kashy za wieczorną zabawę taneczną

Wam Wszystkim należą się wyrazy wielkiej wdzięczności, bowiem dzięki naszym wspólnym spotkaniom i zbiórkom są już widoczne efekty naszej działalności. Nie jesteśmy w stanie wymienić teraz wszystkich, którzy przez wszystkie te lata pomagali i dokładali swoje cegiełki do realizacji naszych celów statutowych. Zapewniamy Was o tym że jesteście w naszych sercach. Nasze tereny są bogate w nieodkrytą do tej pory historię, którą będziemy starali się odtworzyć i odsłonić jej tajemnice. Kolejnym naszym celem będzie podążanie śladami naszych przodków i utworzenie tablic upamiętniających odkrytą wiedzę tak  abyśmy w teraźniejszości  mogli lepiej zrozumieć skąd wywodzą się nasze tradycje  obyczaje i kulturowość  Mamy nadzieję, że goście którzy przybyli do Jamin odczuli serdeczność i życzliwość gospodarzy i wyjechali od nas zadowoleni i napełnieni pozytywną energią.

Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Biebrza”