IX wystawa2 lipca 2017 r. w Sztabinie odbyła się IX Wystawa Koni Rasy Zimnokrwistej i Ardeńskiej. Do konkursu zgłoszono 22 konie. Każdemu wystawcy zależało, aby jego zaprezentował się jak najlepiej, dlatego też od wczesnych godzin rannych przygotowywali swoje zwierzęta. Wszystkie były dokładnie wyczyszczone, miały wyczesane i przystrojone grzywy.

Regulamin konkursu dopuszczał uczestnictwo koni zdrowych, we właściwej kondycji i pielęgnacji, zgłoszone wcześniej do Związku i umieszczone w katalogu. Właściciel prezentowanego konia musiał być członkiem Wojewódzkiego Związku Hodowców Koni w Białymstoku.

Czytaj więcej na stronie Centrum Biblioteczno - Kulturalnego w Sztabinie