Przekazanie odblaskówW budynku Urzędu Gminy Sztabin odbyło się spotkanie, podczas którego władze gminy przekazały odblaski policjantom. Elementy odblaskowe trafią do mieszkańców gminy Sztabin.

Dzisiaj, w budynku Gminy Sztabin odbyło się spotkanie władz gminy z funkcjonariuszami Policji. W trakcie spotkania, poruszona została tematyka związana z bezpieczeństwem pieszych uczestników ruchu drogowego w okresie jesienno – zimowym. Szczególnie teraz zapadający szybko zmierzch, opady atmosferyczne, lub mgła powodują, że piesi stają się mniej widoczni, co w połączeniu z brakiem ostrożności może skutkować uczestnictwem w zdarzeniu drogowym. Podczas spotkania, przedstawiciele samorządu przekazali dzielnicowym obsługującym teren gminy elementy odblaskowe, które będą wykorzystane do działań profilaktycznych. Zgodnie z założeniem podjętym na spotkaniu, część zakupionych przez gminę odblasków jeszcze przed feriami zimowymi trafi do uczniów szkół. Elementy które zostaną na wyposażeniu funkcjonariuszy, będą przekazywane osobom, poruszającym się pieszo po zapadnięciu zmierzchu.

Dodatkowo augustowscy policjanci przypominają, że od 31 sierpnia 2014 roku każdy pieszy poruszający się poza terenem zabudowanym po zmierzchu, ma obowiązek używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat karny.

Źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl