Szlak turystycznySzlak rowerowy im. Karola Brzostowskiego przebiegający przez Gminę Sztabin został opracowany w ramach Zintegrowanego Systemu Szlaków Rowerowych Suwalszczyzny. Trasa Szlaku Rowerowego wiedzie przez: Wilkownię (kwatera agroturystyczna), Rezerwat „Kozi Rynek”, Balinka, Stacja PKP Jastrzębna Pierwsza, Krasnybór, Lebiedzin, Kryłatka (kwatera agroturystyczna), Podcisówek, Huta, Janówek, Sztabin (pole namiotowe, plaża).

Opis techniczny szlaku rowerowego Imienia Karola Brzostowskiego

Długość szlaku 44,3 km

Szlak rowerowy im. Karola Brzostowskiego oznakowany jest poprzez ustawienie znaków rowerowych R na własnych słupach oraz znakami malowanymi na drzewach.

Znane i nieznane - Przewodnik po rowerowym szlaku im. Karola Brzostowskiego